Yüreğin Umudu

 

 

 

Biraz önce, uzun zamandır görüşmediğim bir arkadaşın Facebook’ta paylaştığı bir makaleyi okudum. Kendisi hayat hikayesinden bir alıntıyı ünlü bir dergiye gönderip yayımlanmasına izin vermiş. 9 yaşında annesini kaybetmenin verdiği acıları, sonrasında ve bugün hala hayatındaki etkilerinden bahsetmiş. O ana kadar, boş boş internette geziniyor yapacak birşeyler arıyordum. Canım anlatmak yine yazmak istiyordu ama zihnimde birtürlü toparlayamıyordum. Fakat arkadaşın makalesini okuduktan sonra kendimi şükrederken buldum. Sahip olduğum herşeye ve üzerimdeki yüce lütfa. Umuduma şükrettim. Bir umudum olduğu için. Ve en önemlisi bu umudun beni hayatım boyunca hiç yanıltmamasına şükrettim. Tek bir hayalkırıklığı bile yaşatmamış olmasına şükrettim. Uykuya daldıkça, hayat türlü oyunlarıyla beni uyuşturdukca ne kadar az şükrettiğimi ve ne kadar çok şımardığımı farkettim. Şımarmanın altını sen doldurabilirsin…İçinde depresyon bile var! Tıpkı, ellerinde hastalığına iyi gelecek ilaçlar varken hiçbirini kullanmayıp kendini ölüme terketmek gibi… Yaptığımız şey bu değil mi çoğu zaman? Cevaplarını bildiğimiz sorular değil mi?

Elbette hepimiz, şüphesiz ki sıkıntılardan geçiyoruz. Bazen içinden çıkamayacağımızı düşünüyoruz ya da çıkana kadar inanmaya devam etmek, o umuda sarılmakta zorlanıyoruz. Ama biliyoruz! Çıkacağız çünkü HEP ÇIKTIK.

Peki ya umudu olmayanlar? Makaleyi bitirdikten sonra bunu düşündüm ve yüreğim çok acıdı. Arkadaşın hikayesine, tutunacak sağlam bir dalı olmayışına, şimdi genç bir anneyken annesine daha çok ihtiyaç duyuşuna ağladım…

 Sahip olduğumuz değerlerin farkında olmak bizi hem daha güçlü, hem de daha uysal yaptığına inanıyorum.

 Yalnız Sen Ya Rab Bizi Anlarsın…

 “Benim payıma düşen RAB’dir” diyor canım, “Bu yüzden O’na umut bağlıyorum.” ~AĞITLAR 3:24

Non classé

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: